Τηλέφωνο: 210.2611632 | Ανδρομάχης & Χασιάς 131.22 Ίλιον  | mail(@)2epal-iliou.att.sch.gr

ΘΕΜΑ: Διοργάνωση εκδήλωσης σχετικά με την εθελοντική αιμοδοσία

Η Δ.Δ.Ε Γ’ Αθήνας σε συνεργασία με την Ελληνική Αιματολογική Εταιρεία και το 2ο ΕΠΑ.Λ. Ιλίου διοργάνωσε ενημερωτική ομιλία με θέμα την εθελοντική προσφορά αίματος και αιμοποιητικών κυττάρων προς τους γονείς και εκπαιδευτικούς Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης του 1ου ΕΠΑ.Λ Ιλίου, του 2ου ΕΠΑ.Λ. Ιλίου και του 5ου Ε.Κ. Ιλίου. Η ενημερωτική εκδήλωση πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 22 Μαρτίου 2017 στις 12.00 μ.μ. με ομιλητές την κ. Μαρία Παγώνη, Αιματολόγο, Δ/ντρια Αιματολογικής & Λεμφωμάτων Κλινικής και Μονάδας Μεταμόσχευσης Μυελού των Οστών του Γ.Ν.Α. «Ο Ευαγγελισμός» και την κ. Μαρκαντέ Άννα φοιτήτρια της Ιατρικής σχολής, μέλος της φοιτητικής εθελοντικής οργάνωσης «Αιμοπετάλιο».

Κατηγορίες: Δράσεις Σχολείου

0 σχόλια